A
A

Didim'deki Yabancılara Uyum Faaliyeti


Didim' de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlar için Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde başlatılan Uyum çalışması yapıldı. İngiltere İzmir Konsolosluğu işbirliği ile düzenlenen toplantıda yabancıların yaşamsal anlamdaki hukuki bürokratik anlamda izleyecekleri yol anlatıldı.

Göç İdaresi Müdürlüğünün yurt genelinde başlattığı ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu vatandaşlara yönelik 'Uyum' toplantılarından biride Didim'de gerçekleştirildi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile İngiltere İzmir Konsolosluğu işbirliği ile Didim Ticaret Odası Toplantı salonunda düzenlenen ''Ülkemizde İkamet Eden İngiltere Uyruklu Vatandaşların Uyum Faaliyetleri'' konulu toplantıya İngiltere İzmir Konsolosu Anthony William Buttigieg, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Atay Uslu ile birlikte konu ile ilgili bilgilendirme yapacak daire başkanlıklarının temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İngiltere İzmir Konsolosu Anthony William Buttigieg, konuşmacıların katılımcılardan fazla olmasından üzüntü duyduğunu belirterek, bu ortak çalışmanın İngiliz vatandaşdaşların yaşamını kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Toplantıda katılımcılara; Mülkiyet edinme sistemi, Sağlık hizmetlerine erişim - Toplum Sağlığı, Genel Hukuk Sistemi, E-Vize, Yeni Göç Sistemi ve uyum faaliyetleri hakkında bilgiler verildi.


Uyum Faaliyet broşürüne ulaşmak için tıklayınız.


Okunma Sayısı: 6592   |   Güncelleme Tarihi: 2/28/2014
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır