A
A

Türkiye'ye Komşu Olan Ülkelerdeki Mültecilerin Durumu

Araştırmacı Oytun ORHAN
                             
1999 yılında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Ortadoğu Araştırmaları Masası’nda araştırmacı olarak çalışmaya başlayan Oytun Orhan, 2009 yılına kadar bu görevini sürdürmüştür. Orhan, 2009 yılından bu yana Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM)’nde araştırmacı olarak görevine devam etmektedir. Temel olarak Suriye ve Lübnan konularında çalışan Orhan’ın aynı zamanda İsrail-Filistin, Irak, Ortadoğu ve Türkiye’nin Ortadoğu politikası konularında çalışmaları yer almaktadır.

Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İ.İ.B.F. Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamlayan Orhan, yüksek lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde “Kimliğin Suriye’nin Bölgesel Politikalarına Etkisi (1946-2000)” başlıklı tezi vererek tamamlamıştır. Orhan, halen Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İlişkiler bölümünde doktora eğitimine devam etmektedir.

“Türkiye’ye Komşu Olan Ülkelerdeki Mültecilerin Durumu” konusunda Göç Uzman Yardımcılarına yönelik gerçekleştirmeyi planladığımız konferansa konuşmacı olarak katılarak,  saha araştırmalarında elde edilen bilgi ve gözlemler ışığında mültecilerin çoğunluğunu ağırlayan ülkelerdeki durumlarını karşılaştırmalı olarak değerlendirecektir.

Okunma Sayısı: 3030   |   Güncelleme Tarihi: 2/21/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır