A
A

UYUM BULUŞMALARININ İKİNCİ DURAĞI ALANYA

Ülkemizde bulunan yabancılarla ev sahibi toplumun karşılıklı uyumundan sorumlu kurum olan Genel Müdürlüğümüz bu kapsamda “Uyum Buluşmaları” düzenliyor. 
İlki Antalya ilinde gerçekleşen Uyum Buluşmalarının ikincisi 200 den fazla yabancının katılımıyla Alanya ilçesinde gerçekleştirildi. 
Açılış konuşmasını yapan Antalya İl Göç İdaresi Müdürü Gözde Özkorul; “Alanya bugün 20.000'e yakın yabancıyla ilimizin en fazla yabancıya ev sahipliği yapan ikinci ilçesidir. Alanya ilçe göç grup başkanlığımızın kapasitesi ve günlük işlem sayısını arttırarak en hızlı ve etkin hizmet vermeye özenle devam ediyoruz. Dün Antalya'da gerçekleşen ve 300 den fazla kişiye bilgi verdiğimiz uyum buluşmalarında bugün Alanya'da da aynı kalabalık ve ilgiyi görmekten memnun olduğumuzu belirtmek isteriz” şeklinde konuştu. 
Etkinlikte konuşan Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün yabancıların hak ve hizmetlere erişim, Türkiye’nin kültürü, Türkçe dili ve çeşitli konularda bilgi sahibi olması ve uyum süreçlerinin daha kolay hale getirilmesi için çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. 
Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, "Yabancılara daha iyi hizmet vermek adına tüm kurum ve kuruluşlarla çeşitli düzeylerde koordinasyon toplantıları gerçekleştirmekteyiz. Koordinasyon toplantıları yürütürken bir yandan da sizlerle iletişime geçerek sorunlarınızı çözümlendirmeye ve taleplerinizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Bu kapsamda; mobil uygulama (Göç İdaresi), Yabancılar İletişim Merkezi ve sosyal medya hesaplarımız ile sizlere doğru bilgiler aktarıyorken Uyum Buluşmaları aracılığıyla da yüz yüze iletişim kurarak sizlerden gelen soruları cevaplandırıyoruz" ifadesini kullandı.
İkincisi Alanya’da düzenlenen Uyum Buluşmaları ile ülkemizin dört bir yanında çeşitli statülerle yaşayan insanlarla buluşmak ve sorunlarına çözüm olmaya "Uyum Buluşmaları" ile devam edeceğiz.

1585   |   21/11/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi