A
A

Yabancı Öğrenciler Toplantısı


Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Uluslararası Göç Örgütü ve ve Ankara Üniversitesi TÖMER işbirliğinde, 185 yabancı uyruklu öğrencinin katılımıyla ‘‘Türkiye’de öğrenim gören yabancı öğrencilerin ülkemize uyumu’’ konusunda görüş alışverişinin yapıldığı toplantı 10 Aralık 2013’de Ankara’da gerçekleştirildi.
 
Genel Müdürlüğümüzce, hem yeni yapılanmanın ve yeni kanunun tanıtılması, hem de ülkemizde yaşayan yabancı öğrencilerin günlük hayatta karşılaştığı sorunların dile getirilmesi amacıyla185 yabancı uyruklu öğrencinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirildi.
 
Toplantıda TÖMER Merkez Müdürü Doç. Dr. M. Ertan GÖKMEN; TÖMER’deki eğitimler ve uygulamalar, Uluslararası Göç Örgütü Proje Koordinatörü Meltem ERSAN; Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile ortaklaşa geçekleştirilen çalışmalar, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Atay USLU ise 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu’nun yabancılara getirdiği yeni hak ve kolaylıklar hakkında birer konuşma yaptılar. Öğrenciler, toplantı bitiminde, bu etkinliğin kendileri için çok faydalı olduğunu ifade ettiler. Hem yeni göç sistemi konusunda edindikleri bilgilerden dolayı hem de uyum konusunda çalışmalar yapılacak olmasından ötürü duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
 

6213   |   02/02/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi