A
A

“23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA VE GÖÇ VE GÖÇMEN TEMALI MUYU RESİM YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ” PROGRAMI DÜZENLENDİ

23/04/2016 tarihinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü konferans salonunda “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama ve Göç ve Göçmen Temalı MUYU Resim Yarışması” derece ve mansiyon kazanan öğrencilere ödüllerinin takdim edildiği program düzenlendi. 

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, kurum çalışanları, ödül kazanan öğrenciler, öğrencilerin velileri ve öğretmenleri, Ankara Altındağ Fatih Sultan Mehmet İlkokulu’ndan 38 Suriyeli öğrenci ve öğretmenleri katıldı.
 
Program Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla Toros’un açılış konuşması ile başladı. Sayın Atilla Toros yaptığı konuşmada ödül töreninin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı günü gerçekleşmesinin önemine değindi. 23 Nisan TBMM’nin kuruluşu ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gün olduğunu, Ulu Önder Atatürk’ün bu önemli günü tüm dünya çocuklarına armağan ettiğini dile getirdi. Ödül kazanan öğrenciler arasında sıralama yapılmadığını ve yarışmaya katılan bütün öğrencilerin birinci olarak kabul gördüğünü belirtti. Sayın Atilla TOROS öğrencileri, yarışmaya katılmış olduklarından dolayı tebrik etti ve 23 Nisan Çocuk Bayramını kutladığını ifade etti.
 
Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla Toros’un açılış konuşmasından sonra program Türkiye’de eğitim gören Suriyeli öğrencilerin şiir dinletisi ile devam etti. Şiir dinletisinden sonra öğrencilere; Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları ödüllerini takdim etti.
             
Program, öğrencilerin çizmiş oldukları resim sergisinin ziyaret edilmesi ve yarışmaya katılan öğrenciler, öğrencilerin velileri ve öğretmenleri ile beraber Anıtkabir gezisi ile sona erdi.

11979   |   10/05/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır