A
A

“OSMANLI İMPARATORLUĞU’NUN SON DÖNEMİNDE GÖÇ VE YERLEŞİM POLİTİKALARI” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından, 26 Şubat 2015 tarihinde, Genel Müdürlük Merkez Konferans Salonu’nda “Osmanlı İmparatorluğu’nun Son Döneminde Göç ve Yerleşim Politikaları” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansta, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Sayın Başak KALE, Osmanlı İmparatorluğu’nun göç olgusuna yaklaşımıyla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.
Sayın Başak Kale sunumunda, “Osmanlı İmparatorluğu’nun Göç ve İskan Politikasının Temelleri”, “Zorunlu Göç ve Etkileri”, “Nüfus Değişiklikleri ve Etkileri”, “Göç Politikasının Temelleri”, “Göç ve Yerleşim Politikasının Özellikleri” ve “Göç ve İskan Politikasının Kurumsallaşması” konularında katılımcılara bilgi verdi.
Konferansın son bölümünde katılımcıların soruları eşliğinde Osmanlı İmparatorluğu döneminde uygulanan göç politikalarının Türkiye’nin göç politikalarına yansımaları ve geçmiş dönemde gerçekleştirilen kurumsallaşmanın güncel göç sorunlarının çözülmesine yönelik etkileri tartışıldı. Soru-cevap bölümünün akabinde konferans sona erdi.

12777   |   26/03/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi