A
A

“ULUSLARARASI EMEK GÖÇÜ VE KADIN EMEĞİ: TÜRKİYE’DEKİ DURUM” KONFERANSI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı Göç Araştırmaları Merkezince, 10 Eylül 2015 tarihinde, GİGM Konferans Salonu’nda “Uluslararası Emek Göçü ve Kadın Emeği: Türkiye’deki Durum” konulu konferans gerçekleştirildi.
Konferansta, Ankara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sayın Gülay Toksöz, Türkiye’de bakım açığı ve göçün kadınlaşması üzerine bir sunum gerçekleştirdi. Sayın Toksöz sunumunda “Küreselleşme Döneminde Göç Hareketleri”, “Göçmen Haklarını Koruyan Sözleşmeler”, “Göçün Dünya Genelinde Kadınlaşması”, “Göçmen Kadın İşgücüne Yönelik Talebin Niteliği”, “Türkiye’deki Bakım Açığı” ve “Türkiye’de Ev İçi Hizmetlerde Çalışan Göçmen Kadınların Eğitim Düzeyi ve Çalışma Koşulları” konularında katılımcılara bilgi verdi.
Konferansın son bölümünde katılımcıların soruları eşliğinde Türkiye’deki göçmen kadın işgücünün güncel sorunları ve çözüm yollarına ilişkin hususlar tartışıldı. Soru-cevap bölümünün akabinde konferans sona erdi.

15301   |   30/09/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi