A
A

18 ARALIK ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından, bu yıl resmi olarak üçüncüsü düzenlenen “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü” çok sayıda davetlinin katıldığı bir etkinlikle ATO Congresium Kongre Merkezinde kutlandı.

Söz konusu etkinliğe Antalya Milletvekilleri Sn. İbrahim AYDIN, Sn. Atay USLU ve İçişleri Bakan Yardımcımız Sn. Sebahattin ÖZTÜRK’ÜN yanı sıra çeşitli il vali ve vali yardımcıları, kaymakamlar, büyükelçiler, yabancı misyon temsilcileri, Bakanlığımız ve diğer Bakanlıklardan üst düzey yöneticiler, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile farklı statülerde Türkiye’de bulunan her yaş grubundan yabancılar katıldı.

Göç İdaresi Genel Müdürümüz Sn. Atilla TOROS’UN açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte İçişleri Bakan Yardımcımız Sn. Sebahattin ÖZTÜRK ülkemizin göç yönetimine ve dünya gündemini meşgul eden göç hareketliliklerinde Türkiye’nin bugüne kadar gerçekleştirdikleri ve rolüne ilişkin bir konuşma gerçekleştirdi.

Protokol konuşmalarının ardından davetlilere günün anlam ve önemine uygun olarak göç ve göçmenlik hakkında farkındalık yaratmaya yönelik bir dizi etkinlik ve gösteride bulunuldu. Çeşitli gösterilerin ardından; misafirlerin, Türkiye genelinde birçok il valiliği, uluslararası kuruluşlar ve çeşitli üniversitelere ait ve Türkiye’de ikamet eden yabancıların, üniversitelerde öğrenim gören yabancı öğrencilerin ve ilgili STK temsilcilerinin de yer aldığı stantları ziyaret etmesinin ardından sona erdi.

11120   |   04/01/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır