A
A

2018 YILI YAZ DÖNEMİ STAJ DUYURUSU

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Merkez ve Taşra teşkilatı birimlerinde staj yapmak isteyen kişilerin başvuruları 28.11.2013 tarihli Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatı Görev ve Çalışma Yönetmeliğinin 23 üncü maddesine dayanılarak hazırlanan Staj Yönergesi esas alınarak değerlendirilmektedir.
 Staj duyurularına ilişkin staj başvuru tarihleri ve dönemleri, başvuru şartları, staj yönergesi, staj başvuru formu ve stajyerlerin uyması gereken kurallar Göç Araştırmaları Merkezi (www.gam.gov.tr) internet adresinde yer almaktadır. Genel Müdürlüğümüze başvuruda bulunan stajyer adayları başvuruların bitiş tarihinden itibaren bir ay içerisinde mülakata tabi tutulmakta, değerlendirilmekte ve sonuçlar www.gam.gov.tr internet sayfasında duyurulmaktadır.
Genel Müdürlüğümüzde stajlar zorunlu ve isteğe bağlı şekilde yapılabilmekte olup üniversiteden sonra kamu kurumlarını düşünen ve kariyer planları olan stajyerler için iş tecrübesi ve iş disiplini kazanma fırsatı sunmaktadır. Stajyerler belirlenen konular üzerindeki çalışmaları ile göç alanıyla ilgili konu ve kavramları öğrenmekte ve yaptıkları araştırmalar spiralli cilt halinde kütüphanede sergilenmektedir. Stajlarını başarıyla tamamlamış stajyerlere Staj Belgesi verilmektedir.
 
 
Staj Yönergesi                                      http://www.gam.gov.tr/tr/staj-yonergesi.aspx
Staj Başvuruları                                    http://www.gam.gov.tr/tr/staj-basvurulari.aspx
Staj Formları                                         http://www.gam.gov.tr/tr/staj-formlari.aspx

26128   |   25/04/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır