A
A

''30 TEMMUZ DÜNYA İNSAN TİCARETİYLE MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİĞİ” VE “İNSAN TİCARETİ MAĞDURLARININ TESPİTİ VE KORUNMASI EĞİTİM PROGRAMI'' GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından “İnsan Ticareti Mağdurlarının Tespiti ve Korunması Eğitimi” ve “30 Temmuz Dünya İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü” etkinliği birlikte gerçekleştirildi.

30 Temmuz 2015 tarihinde Ankara Holiday Inn Hotel’de gerçekleştirilen eğitime İnsan Ticareti ile mücadeleden sorumlu  81 İlin Vali Yardımcıları ve İl Göç İdaresi Müdürleri katıldı. Eğitimde; 18 Mayıs’ta Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatının görevi devralmasından sonra insan ticareti konusunda var olan bilincin artırılması, farkındalık oluşturulması, taşrada insan ticareti konusunda çalışan birimler arasında  koordinasyon ve işbirliğinin artırılması konusunda gerekli bilgilendirme yapıldı.

Eğitimden sonra ise 30 Temmuz İnsan Ticaretiyle Mücadele Günü resepsiyonu gerçekleştirildi. Ankara Holiday Inn Hotel’de gerçekleştirilen resepsiyona Bakanlığımızın ilgili birimleri, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü çalışanları, eğitime katılan Vali Yardımcıları, İl Göç İdaresi Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, uluslararası kuruluşların temsilcileri, ülkemizdeki büyükelçiliklerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile medya mensupları katıldı.

Resepsiyonda, 6458 Sayılı Kanunun yürürlüğe girmesinden sonra “İnsan Ticaretiyle Mücadele” konusunda Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne kanunun vermiş olduğu görev ve yetki çerçevesinde, ülkemizin insan ticaretiyle olan kararlı mücadelesini geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da kararlı ve etkili bir şekilde ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde ve mağdur odaklı bir yaklaşımla sürdüreceği  tüm kamuoyuyla paylaşıldı.

11577   |   18/08/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır