A
A

4 Ülke İltica Sistemleri Konferansı Gerçekleştirildi

Genel Müdürlüğümüz ile Avrupa İltica Destek Ofisi (EASO) arasında yürütülen “İş Birliği Projesi” kapsamında düzenlenen 4 Ülke (Türkiye, Almanya, İtalya ve Hollanda) İltica Sistemleri Konferansı 26-27 Haziran 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Konferansa; Uluslararası Koruma Dairesi Başkanımız Harun BAŞIBÜYÜK ve Eğitim Dairesi Başkanımız Nagihan ÖNDER, Genel Müdürlüğümüz ve taşra teşkilatımızdan 100‘ü aşkın personel ile yabancı uzmanlar katıldı.

Konferansta, Karar Merkezleri Koordinatörü/Göç Uzmanı Sayın Talip MENEKŞE, Türkiye’nin Uluslararası Koruma Sistemi ve Türk İltica Sistemi’ne Özgü Yeni Bir Göç Yönetim Modeli “Karar Merkezleri” başlıklı sunumunda, Türkiye’de başarılı bir şekilde uygulanan iltica yönetim modeli olarak Karar Merkezleri ve Mobil Karar Ekipleri çalışmaları konusunda; Almanya, İtalya ve Hollanda’dan gelen uzmanları tarafından  ise kendi ülke iltica sistemleri hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı. 

Çalıştay, Genel Müdürlüğümüzün, Karar Merkezleri Modeli ve Mobil Karar Ekipleri ile başarılı bir şekilde uygulanan Türk İltica Sistemi’ni, uluslararası platformda AB ülkeleriyle paylaşması ve iyi uygulama örneği olarak tanıtması açısından önem taşıyor. Karşılaştırmalı iltica sistemleri etkinliği şeklinde geçen çalıştayın son gününde, ülke temsilcileri ve katılımcılar karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. 

706   |   09/07/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi