A
A

ANADOLU’YA GÖÇ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

28-29 Nisan 2016 tarihinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü (GİGM) ile Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) işbirliğinde Ankara’da “Anadolu’ya Göç Konferansı” düzenlendi.
TODAİ Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin ÖZTÜRK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Orhan YEĞİN, GİGM Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Sayın Onur Ender ASLAN, ilgili sivil toplum kuruluşları ile  kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, göç uzman yardımcıları, çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış ve protokol konuşmaları TODAİE Genel Müdürü Prof. Dr. Sayın Onur Ender ASLAN, GİGM Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Orhan YEĞİN ile İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Sebahattin ÖZTÜRK tarafından yapıldı.

İki gün süren konferansın ilk gününde “Türkiye’nin Göç Politikaları ve Hukuki Düzenlemeler”, “Osmanlı Döneminde Göçler”, “19.yy Kafkasya Göçleri” ve “Balkan Göçleri”, “Türkiye’deki Suriyeli Göçmenler”; ikinci gün ise “Anadolu’ya Göçler”, “İskân Siyaseti”, “Kimlik ve Kültür Tartışmaları”, “Göçmen Deneyimleri” ve “Anadolu kentlerinde Göçmenler” başlıklı oturumlarda göç ile ilgili detaylı bildiriler sunuldu.

“Türkiye’de Nüfus Hareketleri ve Kamu Politikaları” başlıklı konferansın son oturumunda GİGM Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS’un moderatörlüğünde sırasıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sayın Yıldırım TEKTAŞ, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Doç. Dr. Sayın Hikmet Selçuk GEDİK, Kalkınma Bakanlığı Sosyal Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Sayın Ahmet  Alper EĞE, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü Yabancılar Dairesi Daire Başkanı Sayın İlknur TOSUN’un değerli katkılarıyla ilgili bakanlıkların yabancılara ilişkin uygulamaları ve geleceğe yönelik planlamaları ele alındı.

Genel değerlendirme bölümünün ardından konferans sona erdi.

12608   |   25/05/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ