A
A

BAKAN YARDIMCIMIZIN BİTLİS ZİYARETİ

Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı’nın Bitlis ziyaretine Genel Müdür Vekilimiz Sayın Abdullah AYAZ da katıldı. 
Ziyaret, Bitlis’teki yapımı tamamlanan Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Ulu Cami, Alemdar Cami ve Feyzullah Ensari Türbesi ziyareti ile başladı. Bitlis'te yapılan çalışmaları yerinde gördüklerini belirten Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı, Ahlat İlçesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın girişimleri sonucu Genel Müdürlüğüz tarafından yerleştirilen Ahıska Türklerini evlerinde ziyaret etti. 
Ahıska Türkleri tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Yardımcımız, Ahıska Türklerinin sorunlarını dinledi. Bakan Yardımcımız, "Öz yurtlarına uzaktan da gelseler asıl yurtlarında Ahlat'ta huzur içinde olmalarını görmek bizi memnun etti. Bu ortamı oluşturdukları için kaymakamımıza, belediye başkanımıza, valimize ve yetkililerimize teşekkür ediyorum. Burada gündeme gelen ihtiyaçlar, sorunlar talepler hususunda bir değerlendirme yapacağız. Ondan sonra sorunların ihtiyaçların kısa sürede giderilmesi hususunda da gayret edeceğiz" dedi. 
İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı ve beraberindekiler Selçuklu Meydan Mezarlığını ziyaret ettikten sonra ziyaret sona erdi. 

740   |   05/10/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ