A
A

BİLGİLENDİRME VE KOORDİNASYON TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

“Türkiye’nin Ulusal Uyum Politikasının Geliştirilmesine Destek Projesi” kapsamında yabancıların yoğun olduğu illerde istişare toplantıları gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Ülkemizde farklı statüde kalan yabancılara hizmet veren kurumlar arasındaki koordinasyonun arttırılması amacıyla Gaziantep’te gerçekleştirilen toplantıya Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Harun BAŞIBÜYÜK, Gaziantep İl Göç İdaresi Müdürü Oktay BAHÇECİ, Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerden temsilcilerin yanı sıra Uluslararası Göç Örgütü, Türk Kızılayı,  ulusal ve uluslararası kuruluşlardan temsilciler katıldı.

Uluslararası Göç Örgütünün katkılarıyla gerçekleştirilen toplantıların birinci gününde, kamu kurumları başta olmak üzere Gaziantep’te yabancılara yönelik faaliyet gösteren bütün kurum ve kuruluşlar eğitim, sağlık, sosyal yardım, kültürel faaliyetler, bilgilendirme ve yasal statü gibi konularda verdikleri hizmetleri diğer kuruluşlara tanıttı.

Toplantının ikinci gününde ise kamu kurumları başta olmak üzere Gaziantep’te yabancılara yönelik faaliyet gösteren bütün ilgili kuruluşlar yabancılarla bir araya geldi ve yabancıların sorularını cevapladı. Toplantı toplu fotoğrafın çektirilmesinin ardından son buldu.

8941   |   10/03/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır
GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ