A
A

CAMDAN YÜREKLER KISA FİLM YARIŞMASI’NIN ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Kısa film yarışması ödülleri sahiplerini buldu. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Göç Örgütü’nün işbirliğinde hassas durumdaki göçmenlerin korunma ihtiyaçları konusunda  farkındalığın artırılması amacıyla düzenlenen “Camdan Yürekler Kısa Film Yarışması” nın ödül töreni 28 Mart 2017’de Ankara Mövenpick Otelde düzenlendi.

Ödül törenine İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Vali Sayın Dr. Mehmet TEKİNARSLAN, Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Sayın Bülent OLCAY, İngiltere Büyükelçilik Müsteşarı Sayın Rochelle COHEN ve Uluslararası Göç Örgütünü temsilcisi Sayın Mazen ABOULHOSN’ın yanı sıra yarışmada derece alan eser sahipleri, yarışmaya katılım sağlayan öğrenciler ve farklı uyruklardan yabancı misafirler katıldı.

Törende konuşma yapan Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS konuşmalarında Türkiye’nin 3 milyon Suriyeli’ye kucak açtığını ve bunun Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hayata geçirildiğini belirtti.

Göç hadisesinde en mağdur olanların kadınlar ve çocuklar olduğunu vurguladı ve “Camdan Yürekler Kısa Film Yarışması” ile kadın ve çocuklar gibi hassas durumdaki tüm göçmenlerin korunma ihtiyaçları konusunda farkındalığın artırılmasının amaçlandığını belirtti.

Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Türkiye’de bulunan 3 milyonu aşkın göçmen ve mültecinin sayılardan ibaret olmadığını, hepsinin insan olarak değerli olduğunu ve ayrı ayrı hikâyesi bulunduğunu ifade etti. Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, hassas durumdaki göçmenler konusunda farkındalık oluşturmak adına düzenlenen yarışmanın paydaş kurumlarına, emeği geçen jüri üyelerine ve yarışmaya katılan tüm öğrencilere teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren eser sahiplerine ödülleri takdim edildi.

10950   |   27/04/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi