A
A

DEVİR ALMA ÖNCESİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

4-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında İl Göç İdaresi Müdürlerine yönelik taşra görevlerini devir alma öncesi bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Genel Müdürlüğümüzün Konferans Salonunda 2 grup halinde yapılan toplantılara 81 İl Göç İdaresi Müdürü, il sorumluları ve sorumlu birim amirleri de katıldı.
81 İl Göç İdaresi Müdürünün bir araya geldiği toplantıların üçüncü günü İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Aziz YILDIRIM'ın katılımı ile gerçekleşti. Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS’un konuşmalarıyla başlayan toplantıların üçüncü gününde İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Aziz YILDIRIM bir konuşma yaptı. Akabinde Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Türkiye Temsilcisi Sayın Karim ATASSI, Uluslararası Göç Örgütü Temsilcisi Sayın Meltem ERSAN ile Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği Genel Koordinatörü Sayın İbrahim Vurgun KAVLAK birer sunum gerçekleştirdi. Toplantının öğleden sonraki bölümünde Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, mezkur devir süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Uluslararası Göç Örgütü(IOM) Türkiye Misyon Şefi Sayın Meera SETHI’nin de birinci gün sunum yaptığı bilgilendirme toplantısında İl Göç İdaresi Müdürlerine Emniyet Genel Müdürlüğü ve Genel Müdürlüğümüz arasında taşra hizmetlerinin devir alınmasına ilişkin protokol, devir sürecinde yapılması gerekenler, GÖÇ-NET yazılım ve sisteminin kullanımı, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu çerçevesinde uluslararası koruma süreçleri, geçici koruma, düzensiz göçe ilişkin işlemler ile ikamet izni işlemleri ve GÖÇ-NET’ in uygulanması konularında ayrıntılı bilgi verildi. Ayrıca 81 ilin İl Göç İdaresi Müdürleri, il sorumluları ve ilden sorumlu birim amirleri bir araya gelerek İl Göç İdaresi Müdürlüklerinin hazırlık durumları gözden geçirildi.

11742   |   26/05/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır