A
A

DÜZENLİ GÖÇ ÇALIŞMALARINDA GÜNCEL GELİŞMELER EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüzün Operasyonel ve Stratejik Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında "Düzenli Göç Çalışmalarında Güncel Gelişmeler" konulu eğitim gerçekleştirildi.
Yabancılar Dairesi Başkanlığı tarafından ICMPD ortaklığı ile 06-08 Ağustos 2018 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen eğitim, Yabancılar Dairesi Başkanı Gülbahar ARSLAN ELNASHARTY, İngiltere Büyükelçiliği Göç Politikaları ve Projeler Müdürü Şirin TÜRKAY ve ICMPD Bölge Koordinatörü Tamer KILIÇ’ın açılış konuşmalarıyla başladı. İl Göç İdaresi Müdürlüklerinde görevli personelin katıldığı eğitimin ilk gününde "Vize ve Ülkeye Giriş ile İlgili Gelişmeler", "İkamet İzni Gelişmeleri", "GöçNet Düzenli Göç Modülleri" ve "Yabancılarla İletişim" konularına değinildi.
Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe OK’un konuşmalarıyla başlayan ikinci günde "Türk ve Akraba Toplulukları ile İskan Kanunu Gelişmeleri", "İnsani İkamet İzni Gelişmeleri", "AB ülkelerindeki Düzenli Göç Alanında Örnekler" ve İzmir Yaşar Üniversitesinden Doç. Dr. Gökay ÖZERİM’in katkılarıyla "Küresel Bazda Göçle İlgili Gelişmeler" başlıklı sunumların ardından eğitim sertifika töreniyle sona erdi.

2479   |   27/08/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi