A
A

FAHRİ KONSOLOSLARA YENİ GÖÇ SİSTEMİ TANITILDI

Antalya’da görev yapan Konsoloslar ve Fahri Konsoloslara Türkiye’deki yeni göç sistemi tanıtıldı. Vali Yardımcısı Sayın Mehmet Kurdoğlu başkanlığında Antalya İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantı 15 Ekim 2015 tarihinde Antalya Uygulama Otelinde gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Sayın Mehmet Kurdoğlu, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün kuruluş sürecini, taşradaki yabancılara ait iş ve işlemlerin 18 Mayıs 2015 tarihi itibariyle Göç İdaresi İl Müdürlüklerine devrolduğunu anlattı. Sayın Kurdoğlu’nun konuşmasından sonra Antalya İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Osman Erdem İl Göç İdaresi Müdürlüğünü kısaca tanıttı. Toplantının ikinci bölümünde Göç Uzmanı Sümeyye Ildır “6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma  Kanuna Göre İkamet İşlemleri” hakkında detaylı bir sunum yaptı, Konsolos/Fahri Konsoloslardan gelen soruları cevapladı. Toplantıda Polis Memuru M. Aylin Şekerci, Göç Uzmanı Ali Rıza Beşkat, Ertan Alçiçek, Zeki Afşin Buzcu ve Sosyolog Ahmet Algül de hazır bulundu.

Toplantının kapanış konuşmasını yapan İl Göç İdaresi Müdürü Sayın Erdem ilerleyen zamanda bu tarzda toplantı veya seminerlerin gerçekleştirileceğini ve misafirlerin toplantıya katılımlarından dolayı duyduğu memnuniyeti ve teşekkürlerini bildirerek toplantıyı bitirdi.

10614   |   27/10/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ