A
A

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ 5. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Genel Müdürlüğümüz 5. kuruluş yıl dönümünü İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU’nun teşrifleriyle kutladı. Genel Müdürlüğümüzün kuruluşu münasebetiyle düzenlenen kahvaltıda İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu Göç İdaresi personeliyle bir araya geldi. Kahvaltıya, Göç İdaresi Genel Müdür Vekili Sayın Abdullah AYAZ ve kurum personelleri katıldı.
Kahvaltıdan sonra şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Genel Müdürlüğümüzün kuruluşundan bu yana yaptığı iş ve işlemler hakkında infografik video gösterildi. 
Bilgilendirmenin ardından kürsüye çıkan Genel Müdür Vekilimiz Sayın Abdullah AYAZ, bugüne kadar yerine getirilen tüm görevler ve sarf edilen çabalardan dolayı Genel Müdürlüğümüz personeline teşekkür ederek bundan sonraki görevler için de başarılar diledi.
Genel Müdür Vekilimizden sonra Göç İdaresi personeline ve basın mensuplarına hitap eden Sayın İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU, “İnsanların yerlisi ve yabancısı olmaz. Kapımıza gelmiş, ocağımıza düşen insanlara ayrıcalıklı davranmalıyız.” dedi.
Bizim medeniyetimizin, sokakta kalan bir kediye hatta solgun bir ağaca dahi üzüntü ve merhamet duyduğunu belirten İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU göç işiyle uğraşanların mühendislik işiyle uğraştığını ve bu mühendisliğin sadece matematiksel değil vicdani bir mühendislik olduğunu söyledi.
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU konuşmasında,” Bugün Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 5. yılını hep birlikte idrak ediyoruz. Ancak bu 5 rakamı bizi aldatmasın, Türkiye’nin göç tecrübesi, göçle ilgili kurumsal faaliyetleri nedeniyle elbette 5 yıl değildir. Kurumlarımızın isimleri değişip göç konusunda hizmet vermeye devam etmiştir. Türkiye’nin göç konusundaki deneyim ve becerisi batının, Avrupa’nın çok çok ötesindedir. Biz onlardan sadece tecrübe noktasında üstün değiliz; tecrübenin yanında çok ötede olduğumuz bir konu var ki o da hepimizin vicdanıdır.” ifadelerini kullandı.
Son günlerde Türkiye’ye yönelik artış gösteren Afgan ve Pakistanlı göçüne de değinen İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU; “ Bu konunun çözümü konusunda Afganistan ve Pakistan İçişleri Bakanlıklarıyla görüşme halindeyiz. Göçmenleri insani şartlarda ağırlayıp işlemlerini tamamladıktan sonra yine insani şartlarda geri göndermek için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Öte yandan İran ile de sınır güvenliği ve yasa dışı geçişler hakkında çalışmalarımız sürüyor. Yakın dönemde Türkiye-İran arasındaki sınır güvenlik duvarının inşası sona erecek.” dedi. 
Konuşmaların ardından Genel Müdür Vekilimiz Sayın Abdullah AYAZ’ın 5. yıl pastasını kesmesi ve toplu fotoğrafın ardından etkinlik sona erdi.

5022   |   11/04/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi