A
A

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ YETKİLİLERİ TARAFINDAN BELÇİKA’YA ÇALIŞMA ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz ve Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütünün (IOM) birlikte yürüttüğü “Türkiye’nin Göç Yönetimi Çalışmalarının Desteklenmesi Projesi” kapsamında 10-15 Haziran 2019 tarihleri arasında Belçika’ya çalışma ziyareti gerçekleştirildi.
 
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve IOM yetkililerinden oluşan heyetin gerçekleştirdiği ziyarete Düzensiz Göçle Mücadele Dairesi Başkanımız Ramazan SEÇİLMİŞ ve Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanımız İsmail AYDOĞAN başkanlık etti.
 
Ziyarette, Belçika Göç Ofisi Genel Müdürlüğü, Belçika Kurumlar ve Nüfus Genel Müdürlüğü, Avrupa Geri Dönüş ve Yeniden Uyum Ağı (ERRIN), IOM Brüksel Bölgesel Ofisi, Avrupa Komisyonu Göç ve İçişleri Genel Müdürlüğü, Komşuluk ve Genişleme Müzakereleri Genel Müdürlüğü ile görüşüldü.
 
Daha önce Pakistan’a gerçekleştirilen çalışma ziyaretinin devamı niteliğinde olan ve Elektronik Geri Kabul Vaka Yönetim Sistemini uygulayıcı ülkede görmeyi amaçlayan ziyarette Belçika’nın Geri Kabul Anlaşmalarını uygulamada kullandığı yöntemlere ilişkin bilgi alındı.
 

717   |   21/06/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi