A
A

GÖÇ AİLESİ OLARAK BİR ARAYA GELDİK

Genel Müdürlüğümüz Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Kurumsal Kültür ve Yönetim Kapasitesinin Artırılması” toplantısı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun teşrifleriyle 3-4 Aralık 2018 tarihlerinde Kızılcahamam’da gerçekleşti. 
Gerçekleşen toplantıya Sayın İçişleri Bakanımızın yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Genel Müdürümüz Abdullah Ayaz, Genel Müdürlüğümüz birim amirleri, 81 ilin göç müdürleri, geri gönderme merkezi ve geçici barınma merkezi müdürleri katıldı. 
Genel Müdürümüz Abdullah Ayaz ve İçişleri Bakanımızın açılış konuşmalarıyla başlayan toplantı etkinliğinde Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı bünyesinde en yoğun mesai harcanan konulardan birisinin göç olduğunu vurguladı. Sayın Bakanımız il müdürlerine "Dünyanın bu utancıyla, Türkiye’nin bu meseledeki onurlu duruşuyla doğrudan yüzleşen, bu konudaki binlerce hikâyeye doğrudan şahit olan insanlar elbette ki sizlersiniz." şeklinde seslendi. Program Genel Müdürümüzün aktarmış olduğu “Etkin Göç Yönetimine İlişkin Güncel Gelişmeler ve Yabancılara Karşı Davranış” konulu özel oturumla devam etti. 
Toplantının birinci gününde; Uluslararası Koruma Dairesi Başkanı Harun Başıbüyük’ün “Uluslararası Koruma, Geçici Koruma”, Yabancılar Dairesi Başkanı Gülbahar El-Nasharty’nin “Düzenli Göç”, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Abdülaziz Aydın ve Düzensiz Göçle Mücadele Dairesi Başkanı Ramazan Seçilmiş’in “Düzensiz Göç”, Personel Dairesi Başkanı Recep İnce’nin “Yabancılara Karşı Davranış, YİMER, CİMER”, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı İsmail Aydoğan’ın “GöçNet” ve son olarak Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu “Uyum ve Kurumsal İletişim” konulu sunumları katılımcılara aktarıldı.
4 Aralık 2018’de gerçekleştirilen ikinci gün programı Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe Ok’un “Protokol Yönetimi ve Eğitimi” konulu sunumuyla başladı. Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sayın Onur Ender Aslan’ın “Yeni Türkiye’de Bürokrasi ve Yönetim”, Medeniyet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Sayın Hamza Ateş’in “Kamuda Etik” ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Ayrımcılıkla Mücadele ve Eşitlik Dairesi Başkanı Dr. Sayın Hicran Atatanır’ın “İş Yerinde Yıldırma” sunumuyla devam eden program, Sakarya Üniversitesi Doç. Dr. Sayın Bünyamin Bezci’nin “Yabancı Düşmanlığı, Ayrımcılık ve Çok Kültürlülük” sunumunun ardından Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe Ok’un kapanış konuşmalarıyla sonlandı.

3626   |   25/12/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır