A
A

GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ DÜNYA İNSANİ ZİRVESİNDE YER ALDI

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından ilk defa düzenlenen, Türkiye’nin ev sahipliğinde ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde gerçekleştirilen Dünya İnsani Zirvesinde T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü de yer aldı.
           
Çok sayıda Devlet Başkanı ve devlet temsilcilerinin yanı sıra uluslararası kuruluşların, sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen zirvede Göç İdaresi Genel Müdürlüğü birçok etkinliğe katıldı.          
 
Zirve sırasında İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Sebahattin ÖZTÜRK ile Finlandiya Dış Ticaret ve Kalkınma Bakanı Sayın Lenita TOİVAKKA arasında ikili görüşme gerçekleştirildi.

Görüşmede Göç İdaresi Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS da yer aldı. Ayrıca Genel Müdürümüz Yunanistan Göç Bakanı Sayın Yannis MUZALAS ile ikili görüşme gerçekleştirdi.
           
İkili görüşmelerin ardından Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS, "Göç ve İnsani Eylem" konulu özel oturumda sunum yaptı. Yaptığı sunumda Türkiye’nin Göç Yönetimi hakkında bilgiler veren Genel Müdürümüzün konuşması salon tarafından ayakta alkışlandı.
           
Dünya İnsani Zirvesi’nin ilk gününde Genel Müdürümüz ayrıca, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın Almanya Şansölyesi Angela MERKEL ile Yunanistan Başbakanı Aleksis ÇİPRAS ile yaptığı özel görüşmelerde de hazır bulundu.
           
Zirvenin ikinci gününde, yan etkinlik kapsamında Genel Müdürlüğümüz ile AFAD tarafından birlikye "Türkiye’de Bulunan Suriyelilerin Hukukî Durumu ve Suriyelilere Sağlanan Hak ve Hizmetler" konulu panel düzenlendi. Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman HACIBEKTAŞOĞLU'nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Kamu Denetçisi Sayın Mehmet ELKATMIŞ, AFAD 1. Hukuk Müşaviri Sayın İsmail YEŞİL ile Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Sayın Alper KÜÇÜK katıldı.
           
Birçok ülkeden çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının, Sivil Toplum Kuruluşlarının ve özel sektörün yer aldığı sergi alanında Genel Müdürlüğümüzün açtığı stant ve YİMER tanıtım standı katılımcılardan yoğun ilgi gördü.
 
24 Mayıs 2016 tarihinde yapılan kapanış konuşmasının ardından sona eren zirvede çok sayıda paydaş ile buluşma fırsatı yakalayan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Personeli, gelen soruları cevaplayarak gerekli bilgilendirmeleri yaptı.  

Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS’un “Göç ve İnsani Eylem” konulu özel oturumda yaptığı konuşma metni için tıklayınız.

''Göç ve İnsani Eylem'' konulu özel oturum hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

11473   |   13/07/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır