A
A

GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRÜ SAYIN ATİLLA TOROS MARDİN'DE İNCELEMELERDE BULUNDU

 
Göç İdaresi Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS, 21 Ağustos 2014 tarihi sabah saatlerinde Göç Uzmanları Salih Aykut ÖZEN ve Melike ARSLAN ÖZCANAN ile Mardin Vali Yardımcısı Sayın Ali İkram TUNA eşliğinde Mardin Şenyurt Yabancılar Şube Müdürlüğü Sınır Dışı ve Geri Gönderme Merkezi amirliğine ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaret sırasında Sayın Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanları, çok sayıda Suriyelinin kayıt işlemlerinin yapılması ve biyometrik verilerinin alınması işlemlerini yerinde gözlemledi. Ayrıca Sayın Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanları Şenyurt sınır kapısında incelemelerde bulundu.
 
Göç İdaresi Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS ile Göç Uzmanları, 21 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirdiği Mardin ziyaretinin ikinci durağı Nusaybin Çadırkent oldu. Öğle saatlerinde gerçekleştirilen ziyarette Sayın Genel Müdürümüz ve ekibine, Mardin Vali Yardımcısı Sayın Ali İkram TUNA’nın yanı sıra, Nusaybin Kaymakamı Sayın Abdulhalim CAN da eşlik etti.
 
Ziyaret sırasında çadırkentte yaşayan Suriyeli yabancılarla ilgili bilgi alındı. Çadırkentte yaşayanların yanı sıra, Nusaybin Kaymakamlığı ve kamp çalışanlarının da talep ve önerileri alındı.
 
21 Ağustos 2014 tarihinde Göç İdaresi Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS ile Göç Uzmanlarının Mardin’e gerçekleştirdiği ziyaretin öğleden sonraki ilk durağı Midyat Çadırkent oldu. Suriyeli yabancıların yanı sıra, son dönemlerde Irak’tan gelen Yezidilerin de bulunduğu Midyat Çadırkent ziyaretinde Sayın Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanları, Mardin Vali Yardımcısı Sayın Ali İkram TUNA, Midyat Kaymakamı Sayın Oğuzhan BİNGÖL, AFAD yetkilileri ve kamp çalışanları ile birlikte incelemelerde bulundu.
 
İncelemeler esnasında kampta kalan kişilere sağlık, barınma, beslenme gibi temel hizmetlerin verilmesinin yanı sıra sosyal birtakım faaliyetlerin ve çeşitli kursların mevcut olduğu gözlemlendi.
 
21 Ağustos 2014 tarihinde Mardin’e gerçekleşen ziyaretin son bölümünde, Göç İdaresi Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS ile Göç Uzmanları Mardin Valiliğinde temaslarda bulundu. Sayın Genel Müdürümüz ve Göç Uzmanları ile valilik çalışanları Mardin İl Göç İdaresi Müdürlüğü için tahsis edilen yeri gezdi.  
 
İl Göç İdaresi Müdürlüğü ziyareti sırasında Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS, İl Göç Uzmanları ile görüştü ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ziyaret sonunda Mardin Valisi Sayın Mustafa TAŞKESEN tarafından Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS’a bir plaket sunuldu.
 

13825   |   05/09/2014
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır
GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ