A
A

GÖÇ, KİMLİK VE EDEBİYAT KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı Göç Araştırmaları Merkezi  tarafından  29 Mayıs Cuma günü  “Göç, Kimlik ve Edebiyat” konulu konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Düzce Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Sayın Atıf AKGÜN katıldı.
Konuşmasında “Göçün Edebiyatı” ve “Edebiyatın Göçü” olmak üzere iki farklı göçmen edebiyatı türünden bahseden AKGÜN, edebiyatın bir kimlik göstergesi olduğunu, göç eden toplumların gittikleri yerlerde edebi eserler bıraktıklarını ve bu bıraktıkları eserlerin kimliklerini yansıttıklarına dikkat çekti. Ayrıca göç edebiyatının kısa ömürlü bir edebiyat olduğunu belirten AKGÜN; birinci kuşağın kimlik eksenli, ikinci kuşağın uyum eksenli ve üçüncü kuşağın ise evrensel değerler temelinde edebiyat ürünleri ortaya koyduğunu ifade etti.
Yrd. Doç. Dr. Sayın Atıf AKGÜN’ün konuşmasının ardından Eğitim Dairesi Başkanı Sayın Osman KORAMAZ tarafından kendilerine teşekkür belgesi ve hediye takdim edilmesiyle konferans sona erdi.

11152   |   16/06/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi