A
A

GÖÇ ve ULUSLARARASI KORUMA KONULARINDA KAMU FARKINDALIĞININ ARTTIRILMASINA DAİR TEKNİK DESTEK PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ev sahibi toplum ile ülkemizdeki göçmenlerin karşılıklı uyumlarının tesis edilmesi adına Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığınca yürütülecek “Göç ve Uluslararası Koruma Konularında Kamu Farkındalığının Arttırılmasına Dair Teknik Destek Projesi”nin açılış toplantısı 24 Haziran 2019 Pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi.

 

Açılış toplantısına İçişleri Bakan Yardımcımız Vali İsmail ÇATAKLI, Genel Müdürümüz Abdullah AYAZ, Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe OK, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Mali İş Birliği Başkan Vekili Angel Gutierrez Hidalgo De Quintana, AFAD Başkanı Dr. Mehmet GÜLLÜOĞLU ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı. 

 

Toplantının açış konuşmasında projenin önemine vurgu yapan Bakan Yardımcımız İsmail ÇATAKLI: “Bu proje oldukça önemli ve bu projenin dışında da bu yıl Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün, Uyum ve İletişim Dairemizin uyum konusunda yoğun ve artan bir gayreti var. Uyum çalışmaların çok kıymetli olduğunu özellikle belirtmek istiyorum.” dedi. 

 

Genel Müdürümüz Abdullah AYAZ ise yaptığı konuşmada: “Proje; Genel Müdürlüğümüz, taşra teşkilatımız ve  paydaşlarımızın farkındalığının arttırılması, kamuoyunda doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi konularında faydalı olacaktır.” diyerek değerlendiremede bulundu. 

 

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Mali İş Birliği Başkan Vekili Angel Gutierrez Hidalgo de Quintana da sürdürülebilir göç yönetimi ve insan haklarına dayalı koruma sağlamak için çalışmalar yapmaları gerektiğini belirterek, Türkiye'nin bu hususta gösterdiği çabalar için teşekkür etti.

 

Açış konuşmalarının ardından Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı Göç Uzmanı Burak Yaşar tarafından projenin arka planı ve proje süresince gerçekleştirilecek faaliyetler hakkında katılımcılara bilgi verildi.

639   |   25/06/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır