A
A

HATAY ALTINGÖZÜ BOYNUYOĞUN, KAHRAMANMARAŞ, MALATYA BEYDAĞI GEÇİCİ BARINMA MERKEZLERİNDE İFTAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Koruma Dasiresi Başkanlığı ve Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü tarafından “Hatay Altınözü Boynuyoğun Geçici Barınma Merkezinde (GBM)” 24 Mayıs 2019 Cuma günü iftar programı gerçekleştirildi. 

Programa; Vali Yardımcısı Mahmut HERSANLIOĞLU, Altınözü Kaymakamı Bülent UYGUR, Antakya Kaymakamı Orhan MARDİNLİ, Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih ALTUN, Kumlu Kaymakamı Ercan KAYABAŞI, 2. Hudut Tabur Komutanı Piyade Yarbay Özgür BÖLÜKBAŞI, Hatay İl Göç Müdürümüz Mustafa Cengiz BİLEN, Genel Müdürlüğümüz Geçici Koruma Çalışma Grup Başkanı Abdullah VERGİL, Göç Uzman Yardımcısı Fatih KESİCİ, İl Göç Uzman Yardımcıları Metin NACİOĞLU, H. Kemal İLDAY, Ahmet Doğan DAVRAN, Ejder DEVECİ katıldı.
İftar programı sonrasında, GBM yöneticileri ile merkezde kalan Suriyeli kanaat önderlerinin katılımıyla toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda, GBM’debarınan yabancıların sorunlarına yönelik konular görüşüldü. 

Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Koruma Dasiresi Başkanlığı ve Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü tarafından 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü ise Kahramanmaraş Geçici Barınma Merkezinde iftar programı gerçekleştirildi.

Programa; Kahramanmaraş Valisi Vahdettin ÖZKAN,Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir OKATAN, Uluslararası Koruma Dairesi Başkanımız Harun BAŞIBÜYÜK, İl Göç İdaresi Müdürümüz Harun DEMİRKOL, Geçici Barınma Merkezi Yöneticisi Osman ÖZGE ve Göç Uzman Yardımcısı Fatih KESİCİ katıldı. 

GBM içinde verilen iftar yemeğinin öncesinde mahalle muhtarları ve kanaat önderleri ile yapılan toplantıda Geçici Barınma Merkezinde barınan yabancıların sorunlarına yönelik konular görüşüldü. Toplantı sonrası ise GBM içinde bulunan Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin konteynerleri ziyaret edildi.

Genel Müdürlüğümüz Uluslararası Koruma Dasiresi Başkanlığımız ve Türk Kızılayı Genel Müdürlüğü tarafından 26 Mayıs 2019 Pazar günü ise Malatya Beydağı Geçici Barınma Merkezinde iftar programı gerçekleştirildi. Programa; Vali Yardımcısı Abdul Kadir DURAN, Yazıhan Kaymakamı ve Vali Yardımcısı V. Güher Sinem BÜYÜKNALÇACI, Uluslararası Koruma Dairesi Başkanımız Harun BAŞIBÜYÜK, İl Göç Müdürümüz Atilla KÖLÜK, Mabek Jandarma Komutanı Kemal ÇAKIR, Geçici Barınma Merkezi Müdürümüz Bahadırhan TAŞÇI, Geri Gönderme Merkezi Müdürümüz Ferhat GÜZEL ve Göç Uzman Yardımcısı Fatih KESİCİ katıldı.İftar sonrası Genel Müdür Yardımcımız Dr. Gökçe OK şöyle konuştu: “Ramazan gecelerini değerlendirebilmek, burada evinden, yurdundan, bir şekilde zulümle kopup ülkemize gelmiş, geçici barınma merkezlerimizde yaşam savaşı veren Suriyeli kardeşlerimizle iftarlarda, sahurlarda buluşup, onlara verdiğimiz hizmetin kalitesini ölçmek, eğer varsa onların mevcut durumdaki, sorunlarını sıkıntılarını, yerinde tespit edip, bir anlamda sohbet etmek, muhabbet etmek, durum tespiti yapmak için yollara düşmüş durumdayız.”
GBM içinde verilen iftar yemeğinin ardından Malatya’da bulunan Suriyeli kanaat önderleri ile yapılan toplantıda Suriyelilerin sorunlarına yönelik konular görüşüldü. Toplantı sonrasında GBM’de bulunan camide Suriyelilerle birlikte teravih namazı kılan heyet,  GBM içinde bulunan Suriyeli yabancıların konteynerleri ziyaret etti. Program GBM içindeki mahalle muhtarları ve kanaat önderleri ile birlikte gerçekleştirilen toplantı ve sahur ile program sona erdi. 

673   |   30/05/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır