A
A

HAVA YOLU TAŞIYICILARINI BİLGİLENDİRME TOPLANTILARININ ÜÇÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Hava Yolu Taşıyıcılarının Yükümlülüklerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik“ kapsamında bilgilendirme toplantılarının üçüncüsü yapıldı.

Bakanlığımız ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından müştereken hazırlanan ve 07 Kasım 2015 tarihli ve 29525 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Hava Yolu Taşıyıcılarının Yükümlülüklerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde 03 Mayıs 2016 tarihinde İstanbul’da hava yolu taşıyıcılarını bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Toplantı, yürürlüğe giren yönetmeliğe ilişkin İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanı Sayın Hasan Basri KARAKUŞ tarafından yapılan açılış konuşması ile başlamıştır. Ardından Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce; bahse konu yönetmelik, Türkiye Yolcu Bilgi Sistemine hava yolu taşıyıcılarının entegrasyonu ve Uygulama Rehberi hususlarında sunumlar gerçekleştirilmiştir. Devamında İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı Mülki İdare Amirliklerince havalimanı hudut kapılarında yönetmeliğin uygulanmasına ilişkin hususlarda bilgilendirmeler yapılmıştır.

Bilgilendirme toplantısı; yönetmelik, Uygulama Rehberi ve sisteme ilişkin soruların cevaplandırılması ile sona ermiştir.

9473   |   03/06/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ