A
A

HAVA YOLU TAŞIYICILARINI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Hava Yolu Taşıyıcılarının Yükümlülüklerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik“ kapsamında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bakanlığımız ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından müştereken hazırlanan ve 07 Kasım 2015 tarihli ve 29525 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Hava Yolu Taşıyıcılarının Yükümlülüklerine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde İstanbul’da hava yolu taşıyıcılarını bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Toplantı, hava yolu ile seyahat eden yolcular ve düzensiz göçe ilişkin Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS tarafından yapılan açılış konuşması ile başlamıştır. Ardından Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Havacılık Güvenliği Daire Başkanı Sayın Serdar KARABULUT Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Yabancılar Dairesi Başkanı Sayın Gülbahar EL NASHARTY ve İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkan V. Sayın Hasan Basri KARAKUŞ; Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Havacılık Sektörüne, Türkiye’ye Giriş ve Çıkışlarda Hava Yolu Taşıyıcılarının Yükümlülüklerine ve Türkiye Yolcu Bilgi Sistemine ilişkin sunumlar gerçekleştirilmiştir.

Bilgilendirme toplantısı yönetmelik ve sisteme ilişkin soruların cevaplanması ile sona ermiştir.

9233   |   10/03/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır
GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ