A
A

HAYATINI KAYBEDEN SURİYELİ YAYLADAĞI SINIR KAPISINDA AİLESİNE TESLİM EDİLDİ

İzmir’in Çeşme ilçesinde Yunanistan’a yasadışı olarak geçmeye çalışırken 01.09.2015 tarihinde yakalanan 27 kişilik grupta, hayatını kaybetmiş olarak bulunan Suriye uyruklu 22 yaşındaki Mohammad SULAIMAN’ın cenazesine sahip çıkılmaması nedeniyle Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılan araştırma neticesinde; ailesinin Suriye’nin Tartus ilinde yaşadığı tespit edilmiştir. Suriye’deki ailesi ile irtibata geçilerek cenazenin nakli için gerekli işlemler İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından başlatılmıştır. İzmir İl Göç İdaresi Müdürü Himmet UYGUN koordinesinde teslim ve nakil işlemleri tamamlandıktan sonra il müdürlüğünde görevli sosyal hizmet uzmanı refakatinde Hatay’a, oradan da Yayladağı Sınır Kapısı’nda ailesine teslim edilmek üzere yola çıkmıştır.

05.09.2015 sabahı Mohamad SULAİMAN’ın cenazesi Yayladağı Sınır Kapısı’ndan babası Nasr SULAİMAN’a teslim edilmiştir. Teslim anında Göç İdaresi İl Müdürü Mehmet BOYACIOĞLU, İlçe Emniyet Amiri Hasan KILIÇ, Hatay İl Göç İdaresi Müdürlüğünden 4 personel, İzmir Göç İdaresi Müdürlüğünden Garip YOLCU ve Gümrük Müdürlüğü personeli hazır bulunmuştur.

Cenazenin teslimi sırasında konuşan Mohamad SULAİMAN’ın babası Nasr SULAİMAN, oğlunun Suriye’deki karışıklık nedeniyle Türkiye’ye iş bulmak için 2 hafta önce geçtiğini, bu zaman zarfında yaptıkları görüşmelerde herhangi bir sıkıntısının olmadığını belirtti. Baba SULAİMAN “cenazenin tesliminden dolayı Türkiye yetkililerine şükranlarımı sunarım” dedi.

15271   |   18/09/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi