A
A

İÇİŞLERİ BAKANI ŞAMPİYONU KABUL ETTİ

İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU milli güreşçimiz Elvira KAMALOĞLU’nu makamında kabul etti.

Türkiye’yi temsilen katıldığı şampiyonada altın madalya ile dönen Elvira KAMALOĞLU’nu tebrik eden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU başarılarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Birçok güreş müsabakasında birincilikler kazanan ve yaklaşık bir yıl önce Türk vatandaşı olan Elvira KAMALOĞLU, 3-5 Kasım 2017 tarihinde Slovenya’da düzenlenen Balkanlar Güreş Şampiyonası yıldızlar kategorisinde şampiyonluğu kazandı.

Türkiye’de yaşamaktan çok mutlu olduğunu belirten Balkan şampiyonu Elvira hedefinin olimpiyatlarda da Türk Bayrağını dalgalandırmak ve şampiyonluk kazanmak olduğunu söyledi.

Sohbete katılan Elvira’nın babası Sayın Salim KAMALOĞLU, Türkiye’nin kendi öz vatanları olduğunu ve burada olmaktan çok mutlu olduğunu ifade etti. Türkiye’ye uyum sürecinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün, Erzincan İl Göç İdaresi Müdürlüğünün ve Üzümlü Kaymakamlığının kendilerine daima yardımcı olduğundan dolayı şükranlarını iletti.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve Bakanlar Kurulu kararı kapsamında Genel Müdürlüğümüzce Ukrayna'daki iç karışıklıklar nedeniyle ülkemize yerleştirilen Ahıska Türkleri Erzincan’ın Üzümlü ve Bitlis’in Ahlat ilçesinde iskan edilmiştir.

6214   |   06/12/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi