A
A

İÇİŞLERİ BAKANIMIZ SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’NUN KATILIMLARIYLA, YENİ BİNASINA TAŞINAN ANKARA İL GÖÇ İDARESİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN AÇILIŞI YAPILDI

Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü'nün Barbaros Mahallesi Binnaz Sokak'daki yeni binasının açılışı İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu tarafından yapıldı. İl müdürlüğünün faaliyetleri ve mevcut durumu ile ilgili bir toplantının da gerçekleştirildiği ziyarete Bakan Yardımcılarımız İsmail Çataklı ve Tayyip Sabri ERDİL, Genel Müdürümüz Abdullah Ayaz, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Eski Genel Müdürü olan Bartın Valisi Sinan Güner, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Hüseyin Engin SARIİBRAHİM ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden ilgili daire başkanları katıldı.
İl müdürlüğü binasında incelemelerde bulunan Bakanımız il müdürlüğü içinde yer alan Yabancı Yatırımcılar Vatandaşlık Müracat Özel Ortak Ofisi’ni de ziyaret ederek bilgi aldı. İçişleri Bakanımız, burada yaptığı açıklamada; Türk Vatandaşlığı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğin 19 Eylül'de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandığını hatırlatarak; İçişleri Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) ile oluşturdukları bir ekiple çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.
Karar gereği bütün bakanlıkların bir çalışma grubu oluşturulduğunu ifade eden Bakanımız, hem İstanbul'da hem de Ankara'da özel ofisler kurulduğunu söyledi. Türkiye'de vatandaş olmak isteyen yatırımcıların, istenen şartları sağladığı takdirde Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü içerisinde bulunan özel ofise başvuru yapabileceklerini belirtirken, bu özel ofiste tüm bakanlıkları temsil eden çalışanların olduğunu, özel ofisin bir müşteri temsilcisi mantığıyla çalışacağını, 45 gün içerisinde vatandaşlık işlemleri tamamlanacağını ve vatandaşlığın kazanılması temin edebileceğini ifade etti.
Yabancı yatırımcıların Türk vatandaşlığına başvurusuyla ilgili olarak da, "22 Ekimden 30 Ekime kadar olan süreçte İstanbul ve Ankara'da 210 başvuru olduğunu söyledi.
Ankara İl Müdürümüz Bayram Yalınsu, Genel Müdürlüğümüzce düzenlenen “Zenginliğimiz Farklılığımız” temalı resim yarışmasında Ankara ilinde dereceye giren resimleri çocuklarla birlikte Bakanımıza hediye etti. İl müdürlüğünde çalışan personelle ve işlemler için gelen yabancılarla da kısa bir süre sohbet eden Soylu daha sonra ziyaretini sonlandırarak İl müdürlüğünden ayrıldı.

2819   |   01/11/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi