A
A

İNSAN TİCARETİYLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLÜYOR

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ana yararlanıcısı olduğu “İnsan Ticareti Mağdurlarının Korunması Projesi” kapsamında, İnsan Ticareti Mağdurları Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından 21 Temmuz - 4 Ağustos 2015 tarihleri arasında dört il merkezli ve toplamda 16 ilin temsilcilerinin katılımıyla toplantılar gerçekleştirildi. Söz Konusu toplantılarda; mağdur destek sisteminin geliştirilmesi ve insan ticaretiyle mücadele alanında görevli kurum ve kuruluşlar arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin artırılması konuları gündemde yer aldı.

Toplantılarda, 6458 sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunun insan ticareti mağdurlarının korunması alanında getirdiği yenilikler ve münhasıran kurulan Daire Başkanlığının görev ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Özellikle 18 Mayıs 2015 tarihinden itibaren insan ticareti mağdurlarına ilişkin yürütülecek iş ve işlemlerde aktif bir şekilde yer alan İl Göç İdaresi Müdürlüklerinin “Ulusal Yönlendirme Mekanizması” içerisindeki görevine ilişkin katılımcılara sunumlar yapıldı.

 Adana, İzmir, Trabzon ve Bursa merkezli gerçekleştirilen toplantılara 16 İlin; İl Göç İdaresi Müdürlükleri, Kolluk Birimi ile Aile ve Sosyal İl Müdürlük temsilcileri katılım gösterdi. Gerçekleştirilen toplantılarda; Uluslararası Göç Örgütü ve sivil toplum kuruluşları ( İKGV, KDV ve AİLEDER) tarafından yürüttükleri projeler ve sundukları hizmetlere ilişkin katılımcıları bilgilendirdi.

10000   |   19/08/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi