A
A

İNSAN TİCARETİYLE MÜCADELE SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

19-20 Eylül 2018 tarihlerinde Avrupa Konseyi tarafından yürütülen “Türkiye'de Mülteci ve Göçmenlerin Haklarının Korunması” Projesi kapsamında Genel Müdürlüğümüz çalışanları için Ankara’da bir seminer düzenlendi. 
Ulusal ve uluslararası alanda insan ticareti ile mücadele üzerine, çocuk ticaretini de özel olarak ele alan seminer, Avrupa Konseyi Ankara Program Ofisi Başkanı Sayın Michael Ingledow ve Genel Müdürlüğümüz Göç Politikaları ve Projeler Dairesi Başkanı M. Selami Yazıcı’nın açılış konuşmalarıyla başladı. İnsan ticaretinin ve günümüz köleliğinin, özellikle kölelik benzeri sömürünün çeşitli tipleri üzerine temel anlayışın anlatıldığı seminer etkinliğinde insan ticaretinin yasal çerçevesi, ilgili AİHM ve Yargıtay içtihatları, Türkiye'nin insan ticareti ile mücadelesi gibi konular ve insan ticaretiyle mücadeleye yönelik uluslararası iyi uygulama örnekleri üzerinde duruldu. 
İlk gününde insan ticaretiyle mücadeleye ilişkin uluslararası, ikinci gününde ise ulusal yasal çerçeve ve uygulamalara ait sunumların gerçekleştirildiği seminer, Genel Müdürlüğümüz Hukuk Müşavirliğinden Avukat Gamze Gül Çakır Kılıç'ın insan ticareti davalarında Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün rolüne ilişkin konuşması ile sona erdi.

1315   |   10/10/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır