A
A

İNSAN TİCARETİYLE VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE EĞİTİMİ VERİLDİ

İnsan Ticaretiyle ve Organize Suçlarla Mücadele–Aşama 2 Projesi”nin ülkemizdeki ilk faaliyeti İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. 

8-9 Ekim 2015 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilen etkinlik Uluslararası Fransız Uzmanlık Merkezi (FEI) ve İspanya Uluslararası İdari ve Kamu Politikaları Kurumu(FIIAPP) ile işbirliği içerisinde Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi(ICMPD) tarafından yürütülmekte olan proje kapsamında yapıldı.

Temel amacı, ulusal yönlendirme mekanizmasını geliştirmek, insan ticareti ile ilgili kurum ve kuruluşlar arasındaki eşgüdümü artırmak, ulusal ve uluslararası paydaşlar arasında işbirliğini sağlamak olan proje kapsamında, Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında görevli il göç uzman yardımcılarına yönelik “İnsan Ticareti Mağdurlarının Tespiti ve Destek Hizmetlerine Yönlendirilmesi” konulu farkındalık eğitimi verildi. Ankara Vilayetler Evi’nde insan ticareti vakalarının yoğunlukta olduğu 26 ilden insan ticareti mağdurlarını koruma çalışma grup başkanları ve insan ticareti ile mücadele konusunda görevli il göç uzman yardımcılarının hazır ulunduğu eğitimde, insan ticareti ile mücadele alanında uzman Sn. Dave NEWTON, Yargıtay Savcısı Sn. Rıfat SAGUT ve Göç Uzmanı Sn. Ebubekir KURT sunum yaptı.
 
2014 Eylül’ünde başlayan ve 36 ay sürecek olan projenin katılımcıları arasında Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna Hersek, Moldova, Pakistan ve Türkiye bulunuyor.

10078   |   21/10/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi