A
A

İSTANBUL’DA KONSOLOSLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstanbul’da yabancı ülkelerin konsolosluklarına yönelik “İstanbul’da Yeni Göç Yönetimi” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 10 Ekim 2015 tarihinde İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantıya İstanbul’da yerleşik otuzu aşkın konsolosluktan kırka yakın Başkonsolos, Konsolos, Konsolos Yardımcısı, Konsolosluk Temsilcisi ve İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nde görevli İl Göç Uzmanları katıldı.

Toplantıda, 18 Mayıs 2015 tarihinde itibaren İstanbul’da ikamet eden yabancılar ile ilgili tüm iş ve işlemlerin yürütülmesini devralan İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün organizasyonel yapısı ve işleyişi katılımcılara anlatıldı. Konsoloslukların kendi vatandaşlarını yeni göç yönetimi ile ilgili daha iyi bilgilendirmelerini sağlamak için  konsolosluklar ile işbirliği halinde çalışılan konularda karşılaşılan sorunlar görüşüldü.

Toplantıda konuşma yapan İstanbul İl Göç İdaresi Müdürü Vali Yardımcısı Sayın Nuri Gezici, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün, bulunduğu konum nedeniyle yürütmekte olduğu iş ve işlemler kapsamında, görev alanında işbirliklerine, yeniliklere açık ve uzmanlaşmayı önceleyen bir kurum, evrensel temel hak ve hürriyetler ile güvenliği bütüncül bir anlayışla ele alan sivil bir kamu otoritesi olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade etti, İstanbul’daki yeni göç yönetimine dikkat çekti.

Sayın Nuri Gezici’nin ardından Uyum ve İletişim Çalışma Grubu Başkanı İl Göç Uzmanı Selçuk Şatana, Düzensiz Göç Çalışma Grubu Başkanı İl Göç Uzmanı Mahmut Aydın, İl Göç Uzmanı Fatih Öztürk ve İl Göç Uzmanı Yahya Yıldırım sunum yaptı.

Toplantı, konsolosluk temsilcilerinin sorularının yanıtlanmasının ardından verilen kokteyl ile sona erdi. 

13881   |   27/10/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır
GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ