A
A

KANITA DAYALI POLİTİKA GELİŞTİRME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye’de Göç Politikalarının Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (MIND) kapsamında kanıta dayalı politika geliştirme pilot sürecinin metodolojisini kararlaştırmak amacıyla çalıştay düzenlendi.
            Kanıta dayalı göç politikası geliştirilmesi için GİGM’in kapasitesinin güçlendirilmesi ve göç politikası uygulamalarının izlenmesi için kurumlararası işbirliğinin geliştirilmesinin hedeflendiği çalıştaya akademisyenler, GİGM uzmanları ve ICMPD uzmanlarının katıldı.
Ankara’da, 6 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen çalıştayda, sürecin sonucunda ortaya çıkacak profilleme çalışması ve olası senaryoların GİGM’in ilerideki politika çalışmalarına önemli katkı sunacağı ve yapılan çalışmanın projenin bir çıktısı olarak düşünülen “Göç Politikaları Geliştirme Raporu”nda yer alarak tüm GİGM uzmanları için kolay erişebilir bir  kılavuz görevi göreceği belirtildi.
 
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ana faydalanıcısı olduğu, Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi’nin (ICMPD) uygulayıcı ortaklığını üstlendiği “Türkiye’de Göç Politikalarının Geliştirilmesinin Desteklenmesi Projesi (MIND)” Türkiye ve Avrupa Birliği fonu tarafından finanse edilmektedir.

4214   |   15/03/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi