A
A

KÜRESEL GÖÇ VE KALKINMA FORUMU İSTANBUL’DA DÜZENLENDİ

Genel Müdürümüz Sayın Atilla Toros, Genel Müdür Yardımcımız Sayın Dr. Ahmet Apan ve Göç Politika ve Projeleri Dairesi Başkanı Sayın Abdullah Ayaz, ülkemizin 1 Temmuz 2014’ten bu yana dönem başkanlığını yürüttüğü Küresel Göç ve Kalkınma Forumu’nun (GFMD) 14-16 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen 8 inci zirve toplantısına katıldı.

Yaklaşık 150 ülkeden, uluslararası örgütlerden ve sivil toplum kuruluşlarından temsilcilerin katıldığı zirvenin açılış konuşmasını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasının ardından stantları ziyaret eden Başbakan Sayın Davutoğlu, İçişleri Bakanı Sayın Selami Altınok, İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin ile birlikte  Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün standını ziyaret ederek yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı, çalışanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

BM Genel Sekreter Vekili Jeffrey Feltman, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve Uluslararası Göç Örgütü Genel Direktörü William Lacy Swing olmak üzere çok sayıda üst düzey katılımcının da yer aldığı zirvede üç gün boyunca göç ve kalkınma konuları üzerine toplantılar gerçekleştirilerek karşılıklı fikir alışverişi ve deneyim paylaşımında bulunuldu.

Zirve’nin ilk günü “Turkey’s Migration Experience and New Migration Management Approach” konulu yan etkinlikte, Sayın Atilla Toros ve Sayın Dr. Ahmet Apan tarafından ülkemizin tarihsel göç deneyimi ve geliştirdiği yeni göç yönetim modelini anlatan bir sunum gerçekleştirilerek katılımcıların sorularını yanıtladı.

13915   |   06/11/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi