A
A

LEAN YÖNETİM METODU ÇALIŞTAYI YAPILDI

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve İsveç Göç Kurulu işbirliğinde yürütülen “Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında gerçekleştirilen çalıştaya başta Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS olmak üzere kurumumuzun üst düzey yöneticileri, İsveç Büyükelçisi Sayın Lars WAHLUND, İsveç Göç Kurulu Genel Müdürü Sayın Anders DANIELSSON ve ilgili uzmanlar katıldı.
3-4 Şubat 2015 tarihlerinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen çalıştayda, Genel Müdürlüğümüz ile İsveç Göç Kurulu işbirliğinde İsveç Göç Kurulunun başarıyla uygulamaya geçirdiği “Lean Yönetim Metodu” hakkında bilgi verildi. Lean Yönetim Metodu’nun temel prensipleri ve metodun yönetim açısından önemi katılımcılara anlatıldı. Çalışanlara saygı, sürekli gelişim, hizmet verilen kişilere değer verme ve uygulama odaklı liderlik konularında Lean Yönetim İlkeleri’nin anlaşılmasına yönelik bir temel oluşturuldu ve bu ilkelerin İsveç Göç Kurulundaki mevcut çalışma biçimleriyle nasıl ilişkilendirildiğine dair temel bilgiler paylaşıldı.
Çalıştay, Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS’un, göç alanında iki ülke işbirliğinde gerçekleştirilen projelerden duyduğu memnuniyeti ve bu işbirliğinin projeler dışında da artarak devam etmesi hususundaki temennilerini dile getiren  konuşmasıyla sona erdi.
Çalıştay sonrası Genel Müdürümüz Sayın Atilla TOROS İsveç Göç Kurulu Genel Müdürü Sayın Anders DANİELSSON’u ve Kurulun üst düzey yöneticilerini  makamında ağırlayarak güncel göç konuları ile alakalı görüş alışverişinde bulundu. Ayrıca görüşmede iki ülke kurumunun yakın işbirliği içinde çalışmalarına devam edeceği vurgulandı.

10930   |   03/03/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi