A
A

PAKİSTAN ÇALIŞMA ZİYARETİ

         Genel Müdürlüğümüz ve Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ortaklığıyla yürütülen Türkiye’nin Göç Yönetimi Çalışmalarının Desteklenmesi Projesi kapsamında Pakistan’a çalışma ziyareti düzenlendi. 
         18-22 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen ziyarette Pakistan Dışişleri Bakanlığı, IOM Pakistan, Yurtdışı Pakistanlılar ve İnsan Kaynakları Geliştirme Bakanlığı, Pakistan Göç ve Pasaportlar Genel Müdürlüğü, Ulusal Veritabanı ve Kayıt İdaresi, Pakistan İçişleri Bakanlığı, Federal Soruşturma Ajansı ve Türkiye İslamabad Büyükelçiliği ziyaret edildi.
         Türkiye ve Pakistan arasında düzenli göçün teşviki, düzensiz göçle mücadele ve geri kabul süreçlerinin kolaylaştırılması alanlarında işbirliğini geliştirme amacıyla gerçekleştirilen çalışma ziyaretinde, Genel Müdürlüğümüz ve IOM yetkililerinden oluşan heyete Düzensiz Göçle Mücadele Dairesi Başkanımız Ramazan Seçilmiş ve Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanımız İsmail Aydoğan başkanlık etti.
         Ziyarette AB ve Pakistan arasında kurulan Elektronik Geri Kabul Vaka Yönetim Sistemi incelendi ve Türkiye ve Pakistan arasında da benzer bir sistemin kurulması hususunda mutabık kalındı.

1810   |   27/12/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ