A
A

SAYIN ATİLLA TOROS, BMMYK VE ULUSLARARASI TOPLUMA ÇAĞRIDA BULUNDU

Genel Müdürümüz Sayın Atilla Toros, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) 66. İcra Komitesi Toplantısının ikinci ve üçüncü gününde gerçekleştirilen “Afgan Mültecilerin Durumu Üzerine Yüksek Düzeyli Toplantı”ya katıldı.

Toplantıda ülkemiz adına konuşan Genel Müdürümüz Sayın Atilla Toros, ülkemizde bulunan Afganlar hakkında kısa bilgi verdikten sonra, uluslararası toplumun Afgan mülteciler ve düzensiz göçmenler konusunda daha çok proje ve program geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Sayın Atilla Toros, BMMYK ve uluslararası topluma çağrıda bulunarak, Afganların üçüncü ülkelere yeniden yerleştirilmeleri konusunda daha çabuk ve etkili süreçlerin gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getirdi. Özellikle, özel ihtiyaç sahibi Afganlar için üçüncü ülkelere yeniden yerleştirme kotalarının artırılmasının önemini vurguladı.

Daha iyi yaşam hayalleriyle tehlikeli yolculuklara çıkan ve Akdeniz’de hayatını kaybeden düzensiz göçmenlerin büyük çoğunluğunu Afgan ve Suriyelilerin oluşturduğunu dile getiren Sayın Atilla Toros, uluslararası toplumu sadece maddi olarak külfet paylaşımında bulunmaya değil, öncelikli olarak külfet paylaşımının ilk adımı olan empati kurmaya davet etti. Afgan mültecilerin gelecek için yeniden umutlarını kazanması gerektiğinin altını çizerek sözlerine son verdi.

Konuşmanın tamamını görmek için tıklayınız.

9998   |   19/10/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi