A
A

STRATEJİK YÖNETİM VE İSTİŞARE KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’nun katılımıyla 25-27 Nisan 2018 tarihlerinde Adana’da “Stratejik Yönetim ve İstişare Konferansı’” gerçekleştirildi. Geniş katılımlı gerçekleştirilen toplantıya Müsteşar Yardımcımız Sayın İsmail ÇATAKLI, Adana Valisi Sayın Mahmut DEMİRTAŞ’ın yanı sıra Genel Müdür Vekilimiz Abdullah AYAZ, gecici barınma merkezlerinden sorumlu vali yardımcıları ve kaymakamlar, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatı yöneticileri ve uzmanları, akademisyenler ve uluslararası kurum temsilcileri katılım sağladı.
Stratejik önceliklerin uygulanmasının ve operasyonel işbirliğinin güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen konferansın ilk gününde; “Düzensiz Göç ve Geri Dönüş”, “Düzenli Göç”, “Uluslararası Koruma”, “İnsan Ticareti ile Mücadele” ve “Uyum Çalışmaları” konu başlıklarında paneller gerçekleştirildi. 
Toplantının ikinci gününde aynı konu başlıkları altında çalışma grupları gerçekleştirildi. Adana Sarıçam Geçici Barınma Merkezi ve Adana Geri Gönderme Merkezi ziyaretlerinin de gerçekleştirildiği toplantı, çalışma gruplarının gerçekleştirdiği sunumlarla son buldu.

3970   |   15/05/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi