A
A

TAŞRA TEŞKİLATI DEVİR ALMA HAZIRLIKLARI TOPLANTISI DÜZENLENDİ

“Taşra Teşkilatı Devir Alma Hazırlıkları Toplantısı” 23 Şubat 2015 tarihinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturumda gerçekleşen toplantıya Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve 81 ilin İl Göç İdaresi Müdürlüklerinden sorumlu Vali Yardımcıları katıldı.

Toplantı Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS’un açılış konuşmasıyla başladı. Sayın Atilla TOROS konuşmasında, Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün kuruluş aşamasından operasyonel hale geçmesi ve taşra teşkilatının devralınmasına yönelik çalışmalara kadar geçen sürece ilişkin değerlendirmelerine yer verdi. 81 ilin büyük çoğunluğunda İl Göç İdaresi Müdürlükleri için yerlerin belirlenerek tahsis işlemlerinin gerçekleştirildiğini vurgulayan Sayın Atilla TOROS,  merkez ve taşra teşkilatına uzman yardımcısı alımı hususuna kısaca değinerek, göçnetin devralınması sürecinin ve aynı zamanda Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün parmak izi veri tabanı kurulması çalışmalarının hızla devam ettiğini açıkladı.

Sayın Atilla TOROS’un konuşmalarının ardından illerindeki devir süreci kapsamında toplantıya iştirak eden Sayın Vali Yardımcılarının, İl Göç Müdürlüklerinin fiziki ve personel yapılanması üst başlığı altında mevcut duruma ve eksikliklere ilişkin tespitleri ve taleplerini ifade ettikleri sunum bölümüne geçildi. Sunumlar tamamlandıktan sonra genel bir değerlendirme yapan Sayın Atilla TOROS, personel ihtiyacına ilişkin her ilde yürütülen çalışmaların memnuniyet verici olduğunu, illere İl Göç İdaresi Müdürlerinin atanmasıyla alakalı çalışma içinde oldukları ve hatta bazı illere atamaların gerçekleştirildiğini ifade etti. Ayrıca Göç İdaresi Genel Müdürlüğünde çalışan tüm personelin eğitim süreciyle alakalı çok ciddi çaba sarf edildiğini ve Mart ayı içerisinde taşra teşkilatının devralınmasının planlandığını sözlerine ekledi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün Türkiye’deki yabancı portföyünü kayıt altına almakla alakalı bir politika izlendiğinin altını çizerek, merkezi bir kimlik kartı basım sisteminin kurulması için çalıştıklarını belirten Sayın Atilla TOROS, Sayın Vali Yardımcılarına toplantıya iştiraklerinden ötürü İçişleri Bakanlığı adına teşekkür ederek “Sizlerin desteği bizim için çok önemli, Mülki İdare Amirlerimizin, Sayın Valilerimizin ve bizzat Vali Yardımcılarımızın desteği olmasaydı bugün bu şartlarda konuşuyor olmazdık. O açıdan gerçekten minnettarız. İçişleri Bakanlığımızın gücünü görmekten de gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu.
Toplantı, genel değerlendirme bölümünün ardından sona erdi.

11648   |   24/03/2015
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi