A
A

TODAİE İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI


Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü (TODAİE) işbirliğinde eğitim programları, araştırma projeleri, yayın ve kongre, sempozyum, konferans, çalıştay, inceleme gezisi ve benzeri bilimsel etkinliklerin gerçekleştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla protokol imzalandı.


Protokolü Göç İdaresi Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Atilla TOROS, Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Genel Müdürlüğü adına Genel Müdür Prof. Dr. Onur Ender ASLAN 7. Şubat. 2014 tarihinde imzaladılar.


Protokol Göç alanına ilişkin, mevzuatın ve idari kapasitenin geliştirilmesi, politika ve stratejilerin belirlenmesi konularında çalışmalar yürütmek, kamu kurum ve kuruluşlarının göç alanına yönelik faaliyetlerinin programlanmasına ve projelendirilmesine yardımcı olmak, proje tekliflerini değerlendirmek, yürütülen çalışma ve projeleri izlemek, bu çalışma ve projelerin uluslararası standartlara uygun şekilde yürütülmesine destek vermek amacıyla eğitim programları, araştırma projeleri, yayın ve kongre, sempozyum, konferans, çalıştay, inceleme gezisi ve benzeri bilimsel etkinliklerin gerçekleştirilmesi ve desteklenmesi için işbirliğinin yapılması konularını içermektedir.

11354   |   13/02/2014
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi