A
A

TÜRK VE SURİYELİ İŞ KADINLARI DAİRE BAŞKANIMIZ DR. KADIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

Türk İş Kadını Mehlika GİDER ve Suriyeli Sosyal Girişimci Yüksek Kimya Mühendisi Dr. Wahiba CHAKER, Ankara İl Göç Müdürümüz Bayram YALINSU ile birlikte Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU’nu ziyaret etti. Görüşmede; Göç Uzmanı Gamze FURTUN ve İl Göç Uzmanı Tuğba UYLAŞ da hazır bulundu.

Türk İş Kadını Mehlika GİDER ve Suriyeli Girişimci Dr. Wahiba CHAKER’in; kadınların iş gücüne katılımı ve eğitimi ile ilgili destek vermek amacıyla mevcut durum analizi yapmak ve yol haritası belirlemek üzere oluşturdukları sosyal platform 24-25 Nisan 2019’da Ankara’da Türk ve Suriyeli girişimci kadınları bir araya getirdi. Çalıştayda buluşan iş kadınları etkinlik sonrası ortaya çıkan durum tespitini raporlaştırarak ilgili makamlara sunmaya başladı. Bu kapsamda gerçekleşen ziyarette, Türk İş Kadını GİDER ve Suriyeli CHAKER Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU ile çalıştaydan çıkan sonuç ve tecrübeleri paylaştı.

Görüşmenin ardından, Türk İş Kadını Mehlika GİDER ve Suriyeli girişimci Dr. Wahiba CHAKER; Türk ve Suriyeli kadınların ahşap yakma sanatı ile birlikte hazırladıkları Ankara silueti çalışmasını Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU’na hediye etti.

Gerçekleştirilen çalıştayın tartışma ve sonuçlarının, hem iş kadınlarının sorunlarının çözümünde rehber olması hem de göç olgusunun yarattığı dezavantajların, avantaja dönüşmesini sağlaması bekleniyor.

1264   |   30/04/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi

GENEL MÜDÜRÜMÜZ UNFPA TÜRKİYE TEMSİLCİSİ İLE GÖRÜŞTÜ