A
A

TÜRKİYE’NİN GÖÇ YÖNETİMİ ÇALIŞMALARININ DESTEKLENMESİ PROJESİ AÇILIŞ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Türkiye’nin Göç Yönetimi Çalışmalarının Desteklenmesi” projesinin açılış toplantısı gerçekleştirildi. 12 Aralık 2017 Salı günü Ankara’da açılış toplantısı gerçekleştirilen projede, Türkiye’deki göç yönetimi sisteminin Avrupa Birliği ve uluslararası standartlar bağlamında bütüncül ve sürdürülebilir bir bakış açısıyla uygulanmasının desteklenmesi amaçlanmaktadır.  

Türkiye Cumhuriyeti ve AB tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Uluslararası Göç Örgütü’nün uygulayıcı ortağı olduğu projenin açılış toplantısı, Birleşmiş Milletler Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Misyon Şefi Sayın Lado GVILAVA, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Elçi, Müsteşar Sayın Gabriel Munuera VINALS ve Genel Müdür Yardımcımız Sayın Salih BIÇAK’ın konuşmaları ile başladı. Konuşmalarda, göç yönetiminin tüm dünya üzerinde etkili bir şekilde yürütülmesi vurgulandı.

Toplantı, proje faaliyetlerinin tanıtımı ile sonlandırılarak proje faaliyetleri arasında yer alan “Göç Profili Çalıştayı” na geçildi. 

 “Göç Profili Çalıştayı”na, paydaş kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, yerel yönetimler ve akademisyenler katıldı. İki gün süren çalıştayda demografik yapı, istidam, toplumsal uyum, toplumsal cinsiyet ve sağlık konularına yoğunlaşarak mevcut göç profilinin nasıl oluşturulabileceği ile ilgili yöntemler masaya yatırıldı.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne sürdürülebilir ve sağlam bir göç yönetimi sistemini kurmada yardımcı olması beklenen ve yüz ellinin üzerinde aktivite içeren “Türkiye’nin Göç Yönetimi Çabalarının Desteklenmesi Projesi Mayıs 2020’ye kadar devam edecek.

4212   |   21/12/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi