A
A

"UYUM MAHALLE BULUŞMALARI-13" GENEL MÜDÜRÜMÜZ AYAZ VE TÜRK KIZILAY GENEL BAŞKANI KINIK’IN KATILIMI İLE BAĞCILAR’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

“Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 13.sü Genel Müdürlüğümüz Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ve Türk Kızılayı iş birliği ile 31 Mayıs 2019 Cuma günü İstanbul Bağcılar’da gerçekleştirildi.
 
Programa; Genel Müdürümüz Abdullah AYAZ, Uyum ve İletişim Daire Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU, Bağcılar Kaymakamı Mustafa ELDİVAN, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan GÜLTÜRK, Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK, Türk Kızılayı Genel Müdürü İbrahim ALTAN, İstanbul İl Göç İdaresi Müdürümüz Recep BATU, kamu kurum ve kuruluşlarının yönetici ve temsilcileri, yerel halk ve yabancı misafir katıldı.
 
Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve ney dinletisinin yer aldığı iftar programında konuşan Genel Müdürümüz Abdullah AYAZ: “Suriyeli kardeşlerimizin toplumun içerisinde huzurlu bir şekilde yaşamaları için çok sayıda faaliyet yürütüyoruz. Devletimizin desteği, toplumumuzun hoşgörüsü Suriye'den aramıza katılan kardeşlerimizin bizimle çalışma yönündeki gayretleri sayesinde bugünlere ulaştık." dedi.
 
Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem KINIK ise yapmış olduğu konuşmasında Suriyelilerin geçmişte Türkiye coğrafyasının düşman saldırılarına karşı korunmasında mücadele ettiğini ve birçok şehit verdiğini anımsatarak şöyle konuştu: "Bu topraklarda sizin dedeleriniz şehit olmuş yatıyor. Çanakkale'de sizin dedeleriniz var. Bu topraklar sizin vatanınız. Bu topraklar size kucak açmak zorunda ama eksiklerimiz, kusurlarımız olmuştur. Bunun için af diliyoruz."
 
Türk Kızılay Toplum Merkezlerinden Arif MUŞTU’nun Kızılayın yapmış olduğu çalışmaları anlattığı konuşmasının ardından Göç Uzmanı Mustafa SALİHPAŞAOĞLU “Doğru Bilinen Yanlışlar” ve “Ülkemizde Bulunan Yabancıların Hak ve Yükümlülükleri” konusunda sunum yaptı.
 
Ülkemizde bulunan yabancı misafirlerimiz tarafından anlatılan başarı hikâyelerinin de yer aldığı etkinlikte; Hacivat-Karagöz gösterisi ve çocuklar için hazırlatılan, içinde boyama kitapları ile kırtasiye malzemesi bulunan "MUYU" çantaları hediye edildi.
 
İstanbul  etabında 4.sü gerçekleşen "Uyum Mahalle Buluşmaları” İstanbul’da ve farklı illerde bayramdan sonra da devam edecek.

757   |   10/06/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır