A
A

UYUM MAHALLE BULUŞMALARININ 8.Sİ TÜRKİYENİN 6. BÜYÜK ŞEHRİ ADANA’DA YAPILDI

 “Uyum Mahalle Buluşmaları”nın 8.si 27 Mayıs 2019 Pazartesi günü Adana’da gerçekleştirildi.
 
Yerel halk ve yabancıların bir araya geldiği iftara programına; Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Aydın Keskin KADIOĞLU, Uluslararası Koruma Dairesi Başkanımız Harun BAŞIBÜYÜK, Adana İl Göç İdaresi Müdürümüz Velican DOĞRU, Çukurova İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Rıza MÜFTÜOĞLU, Adana İl Millî Eğitim Müd. Yrd. Ömer OFLAZ, İl Müftü Yrd. Ahmet Hilmi YAZAR, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
 
İftar duası ve Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda; tasavvuf müziği dinletisi sunuldu.
 
Suriye uyruklu öğrencilerden oluşan koro, mehter takımı ve halk oyunları gösterisinin de yer aldığı iftar programında konuşan Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Dr. Aydın Keskin KADIOĞLU şunları söyledi: “Türkiye’nin dört bir yanını gezerek ülkemizde uyumu sağlama noktasında farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Amacımız, yabancı misafirlerimiz ve yerel toplum arasındaki uyumu sağlayacak sosyal ortamın oluşturmak. Bu bizim görev olarak yaptığımız bir iş gibi görünse de esasen insanlık vazifesi olarak hepimizin omuzlarında olmalı.”
 
Adana İl Göç İdaresi Müdürümüz Velican DOĞRU ise yaptığı konuşmada: “Göçe zorlanan,  canlarını mallarını bize emanet eden başta Suriyeli kardeşlerimiz olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlara hem devlet olarak hem de millet olarak kol kanat germenin, kapılarımızı ve gönüllerimizi açmanın haklı gururunu yaşıyoruz.” dedi.
 
Mahalle buluşmasına özel hazırlatılan video gösterimini de paylaşan Göç Uzmanı Mustafa SALİHPAŞAOĞLU tarafından “Doğru Bilinen Yanlışlar” ve “Ülkemizde Bulunan Yabancıların Hak ve Yükümlülükleri” konusunda bilgilendirme sunumu yapıldı.
 
Etkinlik sonunda, katılımcı çocuklara içinde boyama kitapları ve kırtasiye malzemesi bulunan "MUYU" çantaları hediye edildi.
 
İftar programının ardından, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanımız Aydın Keskin KADIOĞLU, Adana İl Göç İdaresi Müdür Velican DOĞRU ve beraberindeki heyet Haji MOHAMMAD HAJİ BADAL ve Shafeeqa ABDULRAHMAN çiftinin sahur sofrasına konuk oldu. 
 

643   |   30/05/2019
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır