A
A

UYUM STRATEJİ BELGESİ VE ULUSAL EYLEM PLANI GELİŞTİRME KOMİSYONU 1. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün ana yararlanıcısı ve Uluslararası Göç Örgütünün ana destekleyicisi olduğu “Türkiye’nin Ulusal Uyum Politikasının Gerçekleştirilmesine Destek Projesi” kapsamında hazırlanacak olan “Uyum Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı” nın geliştirilmesine yönelik kurulacak Komisyonun 1. Toplantısı 9 Mart 2016 tarihinde Mövenpick Otel’de gerçekleştirildi.

Çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman HACIBEKTAŞOĞLU ve Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Misyon Şefi Sayın Lado GVILAVA’nın açılış konuşmalarıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından Türkiye’nin Ulusal Uyum Politikasının Geliştirilmesine Destek Projesinin tanıtımının ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün uyumla ilgili çalışmalarının anlatıldığı bilgilendirme toplantısına uyum politikasının temelleri, politika yaklaşımları ve uyum politikasının geliştirilmesi, uygulanması, izlenmesi ve değerlendirilmesine ilişkin pratikler konu başlıklı panel ile devam edildi.

Komisyon üyelerinin görüş ve önerilerinin görüşüldüğü kapalı oturumun yapılmasının ardından düzenlenen öğle yemeği ile toplantı sona erdi.

10618   |   18/03/2016
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi