A
A

VATANSIZ KİŞİLERİN TESPİTİ VE KORUNMASI KONULU EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüzün Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile beraber yürütmekte olduğu Türkiye’nin Ulusal İltica Sisteminin Kuvvetlendirmesi Projesi kapsamında “Vatansız Kişilerin Tespit Edilmesi ve Korunması” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Genel müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatı personeli ile BMMYK temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen eğitim, Genel Müdür Yadımcımız sayın Dr. Gökçe OK'un açılış konuşmalarıyla başladı.

Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatında görev yapmakta olan personelin vatansızlığın belirlenmesi konusunda yeterliliğinin artırılması amaçlanan eğitimde; vatansızlık alanında ulusal ve uluslararası mevzuat, vatansız kişilerin hak ve yükümlülükleri, mülakat teknikleri ve delillerin değerlendirilmesi gibi konular işlendi.

Vatansız kişilerle ilgili iş ve işlemleri yürüten diğer kamu kurumları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünden eğitimcilerin de katılım gösterdiği program sertifika töreniyle sona erdi.

1597   |   28/09/2018
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi