A
A

YABANCILARA YÖNELİK YAYGIN EĞİTİM VE BİLGİLENDİRME ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Uluslararası Göç Örgütü işbirliğinde yürütülen  “Türkiye’nin Ulusal Uyum Politikasının Geliştirilmesine Destek Projesi” kapsamında ülkemizde yaşayan yabancı kişilere yönelik verilen bilgilendirme hizmetleri ve hayat boyu eğitim faaliyetleri konulu çalıştay gerçekleştirildi.

Ankara’da 4-5 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen çalıştayın açılışına Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, Uluslararası Göç Örgütü Türkiye Misyon Şefi Sayın Lado Gvilava ve ilgili kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri, sivil toplum örgütlerinden temsilciler ve yabancı uyruklu misafirler katıldı.

Çalıştayda konuşma yapan Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS Türkiye’de bulunan göçmen ve mültecilerin sayılardan ibaret olmadığını, hepsinin insan olarak değerli olduğunu ve ayrı ayrı hikâyesi bulunduğunu ifade etti. 6 dilde 7 gün 24 saat hizmet veren Alo 157 YİMER çağrı merkezinin yabancılara hizmet verdiğini belirten Göç İdaresi Genel Müdürü Sayın Atilla TOROS, “MUYU isimli göçmen çocuk karakteri oluşturduk, çok dilli hazırlanan 125.000 MUYU setini 81 ilde dağıttık ve uyumcocuk.gov.tr isimli çok dilli internet sitesi gibi birçok uyum faaliyeti yürütmeye devam ediyoruz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından ilgili kamu kurum ve kuruluşları, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum temsilcileri yabancılara yönelik yürüttükleri eğitim ve bilgilendirme faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Çalıştay; mevcut durum tespiti, kurumlar arası görüş alış verişinin ardından soru cevap bölümüyle son buldu.

9114   |   10/07/2017
Bu İçeriği Paylaş   |   Sayfayı Yazdır

Resim Galerisi